Cik brīnišķīgi ir sekot līdzi mazuļa attīstībai! Tas patiesi ir brīnumains Dieva darbs! Trīs vai četru nedēļu vecumā sāk pukstēt bērniņa sirds, izveidojas bērniņa galva un mugurkauls. Drīz kļūst pamanāmas rokas, kājas un pirksti. Sešu nedēļu vecam bērniņam iespējams konstatēt smadzeņu viļņus, un drīz sākas arī mazuļa pirmās kustības. Septiņu nedēļu vecumā mazais cilvēciņš brīvi peld augļūdens apvalkā, lai gan māte nejutīs viņa kustības līdz aptuveni ceturtajam grūtniecības mēnesim. Desmitajā – vienpadsmitajā nedēļā visi bērniņa orgāni ir izveidojušies. Viņam ir acu plakstiņi, nadziņi, pat pirkstu nospiedumi, un viņš pat ir spējīgs kaut ko satvert mazajā rociņā.

4 nedēļas kopš ieņemšanas

Apskati, kā pukst bērna sirds četras nedēļas kopš ieņemšanas.

 

6 nedēļas kopš ieņemšanas

Sešās nedēļās kopš ieņemšanas var labi saskatīt rociņas un sejas apveidus.


7 nedēļas kopš ieņemšanas

Septiņās nedēļās var ļoti labi redzēt pirkstiņus, kājas, seju, acis.

8 nedēļas kopš ieņemšanas

 

Astoņās nedēļās bērns reaģē uz pieskārienu un aktīvi kustas.

 

11 nedēļas kopš ieņemšanas

11 nedēļas

12 nedēļas kopš ieņemšanas

14 nedēļas kopš ieņemšanas

16 nedēļas kopš ieņemšanas

20 nedēļas kopš ieņemšanas

28 nedēļas kopš ieņemšanas


Attēli publicēti ar Life Issues Institute atļauju. Pārpublicēšanas gadījumā lūdzam sazināties ar autortiesību īpašniekiem.

Video materiāls pieejams portālā www.ehd.org .
EHD ir bezpeļņas organizācija, kas strādā, lai uzlabotu veselības zinātnes izglītību un sabiedrības veselību kopumā. Plašākai informācijai par bērna attīstību pirms dzimšanas apmeklējiet organizācijas mājaslapu.

Piezīme:”Luterāņi Dzīvībai” nesniedz medicīniskus padomus. Lai iegūtu konkrētu informāciju par jūsu grūtniecību un bērna attīstību, lūdzu apmeklējiet savu ārstu.