Vēzis ir ļoti smaga problēma. Parasti šāda saslimšana ir smags trieciens gan pašam cilvēkam, kuru tā skar, gan piederīgajiem. Tieši tā tas ir ar krūts vēzi sievietēm. Tā ir ne tikai smaga veselības problēma, kas var novest līdz letālam iznākumam. Bieži vien tā arī ir smaga emocionāla problēma, jo skar sievietes sievišķību. Sievietes saskaras ar to, ka viņas pēc krūts vēža operācijām pamet viņu vīri. Tas ir smags pārbaudījums ne tikai fiziskajai veselībai, bet arī ģimenei kā tādai. Situāciju vēl smagāku padara kopdzīve bez laulības. Bieži vien vīrietis nav spējīgs pieņemt un sadzīvot ar to, ko vēzis ir nodarījis sievietes fiziskajam ķermenim. Sieviete paliek bez emocionāla un fiziska atbalsta pašā grūtākajā brīdī. Un tad ir jācīnās ne tikai ar pašvērtības kritumu, savas sievišķīgās identitātes sašķobīšanos, bet arī ar apziņu, ka vīrieti nevadīja patiesa mīlestība pret sievieti, kā personu (kura joprojām ir dzīva un vēlas tapt mīlēta), bet gan tikai fiziska pievilcība.

Tomēr bieži vien šīs bēdas ir, kā Bībele saka, “bēdas uz bēdām” (Fil.2:2b) vairākos slāņos. Nesen Indijā veiktā pētījumā noskaidrots, ka aborts palielina sievietes risku saslimt ar krūts vēzi 2,8 reizes. Ja šis būtu vienīgais šāds pētījums, tad būtu iespējams to kaut kādā viedā atspēkot. Taču diemžēl tā nav. Jau no 1957.gada regulāri tiek veikti pētījumi aborta saistībai ar krūts vēzi un no 73 pētījumiem 57 gadījumos ir atklāta saistība. Atsevišķos pētījumos atklāts, ka mākslīgais aborts palielina krūts vēža saslimšanas risku līdz pat 20 reizes. (Pilns saraksts šeit) “Bēdas uz bēdām” šķiet ir precīzākais, kā var nodēvēt šo saistību. Pats aborts ir smagi traumatisks sievietes emocionālajai veselībai (vairāk lasiet šeit un šeit). Pēc-aborta sindroms piemeklē lielu daļu sieviešu pēc aborta un bieži vien tas vairs netiek saistīts ar aborta notikumu, jo simptomi parādās pat vairākus gadus pēc traumas. Tie ietver smagu vainas sajūtu, depresiju, noslieci uz atkarībām, skumjas, nomāktību un daudz citu emocionālu problēmu, kas kādas noved līdz pat savas dzīvības atņemšanai. Ja tad pie šī saraksta vēl jāpievieno arī saslimšana ar krūts vēzi, krūts amputācija, vīrieša atbalsta zaudējums un ģimenes izjukšana, tad patiešām grūti iedomāties smagāku situāciju. Aborts sagrauj un iznīcina sievieti. Tas atņem viņai sievišķību un to iekšējo trauslumu, kuru Dievs viņā ielicis jau no radīšanas, nodēvēdams viņu par trauslāku trauku iepretim vīrietim. Zinot visu šo grūtību un smagumu nastu, kas seko abortam, ir neiespējami ticēt dažādu “profesionāļu” izteicieniem, ka aborts esot rūpes par sievieti un viņas veselības aprūpe. Tas ir traumējošs, iznīcinošs, graujošs gan sievietes emocionālajai, gan fiziskajai veselībai. Tas ir smagums, kurš tikai paliek arvien smagāks un bēdas krājas uz bēdām, līdz cilvēks zem šī svara sabrūk emocionāli un fiziski. 

Daudzas šo smagumu nes visu mūžu. Nesen man bija saruna ar sievieti jau cienījamā vecumā, kad mati jau sirmi un neviens par to vairs neuztraucas. Taču viņas sirds joprojām bija smaguma pilna. “Vai Dievs man ko tādu var piedot?” Šis jautājums atskan atkal un atkal. Turklāt viss notiekošais sievietes dzīvē liecina ka piedošanas nav. Attiecības jūk, veselība sabrūk un sirdī ir tāds smagums, ka šķiet, varētu nokrist un necelties vairs. Ko tev saka Jēzus Kristus? Lūk Viņa vārdi visām, kuras cieš:“Nāciet pie manis visi, kas esat nopūlējušies un zem smagas nastas, un es jūs atvieglināšu.” (Mateja ev.11:28) Vai tiešām? Vai tā var būt, ka mans smagums un manas bēdas, kas krājas uz bēdām, var tikt darītas vieglākas? Jā! Patiešām! Jēzus Kristus to saka. Nāc pie Manis un Es tev noņemšu galveno nastu, kas tevi nospiež pie zemes – grēku, pārkāpumu, dzīvības nogalināšanu. Kā Viņš to izdara? Ar savu nāvi. Viņš paņem tavus pārkāpumus un dzīvības iznīcināšanu un uzkrauj to sev. Tad Viņš brīvprātīgi uznes to pie krusta un saņem tavu nāvessodu tavā vietā. Tavs smagums vairs nav uz taviem pleciem bet gan uz Jēzus pleciem pienaglots pie krusta. Tāds ir Dievs. Viņš nenosoda tevi, bet uzņemas sodu tavā vietā, tevis dēļ, par tevi. Pārkāpums tikai rada bēdas uz bēdām, bet Jēzus Kristus noņem pārkāpumu. Viņš pierāda savu mīlestību uz tevi ar to, ka par tevi ir gatavs mirt pirms tu Viņu esi vispār pazinusi un mīlējusi. Viņš cīnās par tevi, mirst par tevi un uzvar nāvi par tevi. Kad Viņš augšāmceļas un neļauj nāvei sevi paturēt kapā, Viņš iznes no bezcerības kapa arī tevi! Viņš apsola tevi nekad nepamest un neatstāt. Ir ceļš pa kuru iziet no šīs nāves ielejas. Jēzus joprojām ir tas pats. Pie Viņa ir piedošana, iežēlošanās un patiesa mīlestība uz to, kurš cieš. Viņš aicina visus – tas nozīmē arī tevi. Viņu var sastapt Bībelē, lūgšanā, grēksūdzē, Kristībā, Svētajā Vakarēdienā. Tur notiek smagas nastas noņemšana. Un tas ir īsts Evaņģēlijs – Labās ziņas tiem, kas nopūlējušies un zem smagas aborta bēdu nastas.

Vairāk informācijas https://www.luteranidzivibai.lv

Attēls: Michal Marcol / FreeDigitalPhotos.net