Kad bērns slikti uzvedas un tiek ar mīlestību disciplinēts, viņš vai viņa tiek atradināti no šī paraduma. Audzināti bērni ir labākās domās par sevi. Bērni, kas zina, kā pareizi jāuzvedas saņem labu novērtējumu no citiem. Tas piepilda vienu no svarīgām cilvēka vajadzībām, ceļ pašapziņu un dod labklājības sajūtu.
Ja es nemācīšu savam bērnam, kā uzvesties tā, lai tas ir tīkami Dievam, viņam būs grūti izveidot labu paštēlu. Iespējams tieši tāpēc man ir grūtības ar savu paštēlu. Ikreiz, kad es ignorēju Dieva likumus un daru to, kas man pašai patīk, es visai drīz kļūstu satraukta, bailīga vai sāpināta. Es palieku neaizsargāta no grēka un tā sekām un tādā veidā pat varu sāpināt cilvēkus, kas man ir vistuvākie un mīļākie.
Dievs ir perfekts Tēvs. Tā, kā Viņš nevēlas, lai Viņa bērni ciestu, Viņš mīlestībā ir devis 10 baušļus un citus norādījumus Bībelē, kuri gan mani, gan manu bērnu vada uz drošāka ceļa. Viņš svētī mūsu labās izvēles. Kad saku “nē” sava bērna nepareizai uzvedībai (es nekad neļautu bērnam spēlēties uz ielas!), es ar to savam bērnam parādu, cik ļoti mīlu viņu. Es palīdzu savam bērnam justies drošībā, kad uzstādu pareizas uzvedības noteikumus un disciplinējot viņu, kad tie tiek pārkāpti.
Lūgšana: Dārgais Tēvs, Tev ne vienmēr patīk mana uzvedība, bet Tu mani tik ļoti mīli, ka parādi kā to labot. Palīdzi man tāpat mīlēt manu bērnu.
“Visi Dieva iedvestie Raksti ir noderīgi mācībai, grēka atmaskošanai, labošanai, audzināšanai taisnīgumā, lai Dieva cilvēks kļūtu pilnīgs un būtu sagatavots ikvienam labam darbam. ”
2 Timotejam 3:16-17

Par autori:
Linda Bartleta ir sieva savam vīram Paulam, mamma diviem dēliem un divām meitām, kā arī vecmāmiņa astoņiem mazbērniem. Viņa ir arī darbojusies kā “Luterāņi Dzīvībai” prezidente ASV. Viņa kalpo kā mentore bibliskās sievišķības kalpošanā “Titus 2 for Life”. Linda ir arī vairāku grāmatu un publikāciju autore, starp kurām ir “Viņa mīlošajās rūpēs”, “Vīrieši, sievietes un attiecības”, “Seksuālas izglītības neveiksme Baznīcā: sajaukta identitāte, zaudēta šķīstība” (www.ouridentitymatters.com).

 

Attēls: imagerymajestic / freedigitalphotos.net