Muļķīgas runas

novembris 7, 2013 Jaunieši, Raksti

Es pieķēru sevi skumji smaidām, kad lasīju Des Moines Register rakstu, ko bija rakstījusi ārste un pašpasludināta “eksperte aborta aprūpē”. (“Aborta aprūpe” manuprāt ir nenoliedzami tas pats, kas apaļš kvadrāts). Viņa izteica negatīvus komentārus par Aiovas Medicīnas Valdes neseno lēmumu, kas aizliedz Telemed abortus Planned Parenthood iestādēs Aiovā. Šī procedūra atļautu aborta veicējam, kas atrodas Des Moines, izsniegt RU-468 aborta medikamentu pacientēm, kas atrodas pavisam citā vietā. Ārsts to varētu izdarīt, ievadot kodu savā datorā, kurš  atvērtu speciālu nodalījumu zem pacientes datora klīnikā (kā bankomātā). Šī ārste “eksperte” lietoja interesantu valodu. Mēģinot attaisnot Telemed aborta atļauju, viņa rakstīja par “grūtniecības attīstības stadiju”, “grūtniecības izmēra noteikšanu” un “grūtniecības izbeigšanu”.

Mēģināsim uztiept šīs “ekspertes” valodu mūsu ne-ekspertu ikdienas dzīvei.

“Dārgais, tests ir pozitīvs. Mums būs grūtniecība!”
“Mammu, mums šodien bija pirmā ultrasonogrāfija un mēs redzējām mūsu mazo grūtniecību.”
“Vai jūti, mūsu grūtniecība spārdās!”
“Skat, mūsu grūtniecība ir puika!”
“Tēt, lieliskas ziņas! Sabīne tikko piedzemdēja mūsu grūtniecību!”
“Mēs nevaram sagaidīt, kad varēsim audzināt mūsu dārgo grūtniecību.”

Pāvils raksta mācītājam Timotejam: “Izvairies no pasaulīgām vecu sievu pļāpām” (1. Timotejam 4:7a). Šo “ekspertu” valoda ir neatbilstoša. Tā ne tikai atņem cilvēcību jaunam cilvēkam, bet arī atņem to paša Dieva roku darbam. Tā atņem cilvēcību bērnam, par kuru Jēzus ir izlējis savas asinis. Tā atņem cilvēcību kādai mazai personai, kuru Dievs vēlas aicināt Kristībā un kuram Viņš ir sagatavojis plānu un mērķi dzīvei.

Šo “ekspertu” valoda ir “muļķīga”. Tā pilnībā nesaskan ar embrioloģiju. Pat mēs, kas neesam ārsti, varam ieraudzīt pilnīgu pareizas terminoloģijas, saprāta un loģikas trūkumu. Tas ir muļķīgi! Es šaubos vai šī ārste būtu šādi rakstījusi par Telemed abortu, ja raksts būtu jāiesniedz zinātniskam žurnālam. Es varu pat iztēloties, kā tas tiek atsūtīts atpakaļ ar lielu sarkanu uzrakstu uz pirmās lapas: “MUĻĶĪGS”. Vai tā nebūtu?

Šādas muļķīgas pļāpas, kas atņem cilvēcību cilvēkiem, lai attaisnotu cilvēku iznīcināšanu tik nehumānā veidā, ir tik dziļi ieēdušās pat medicīnas profesionāļu domāšanā, ka muļķīgais kļūst neaizskarams. “Tie skatīdamies neredz” (Jēzus – Mateja 13:13). Tie padara gaismu par tumsu. Tie ir “akli vadoņi” un “ved aklo” (Mateja 15:14). Daudzi viņiem seko. Daži no sekotājiem ir kristieši.

Mums ir vajadzīga patiesība un gaisma. Mums ir Viņš! Jēzus nāca, lai “mirdzētu tiem, kas mīt tumsā un nāves ēnā” (Lūkas 1:79). Viņš nāca un teica: “ES ESMU ceļš, patiesība un dzīvība.” (Jāņa 14:6). Jēzus, mūsu Glābēja personā mums ir patiesība un gaisma. No šīs spēcīgās izglābto pozīcijas mēs cenšamies dalīties ar Viņa gaismu un patiesību mūsu draudzēs un pasaulē.

Māc. Dr. Džims I. Lembs, Lutherans For Life izpildirektors ASV.

Tulkojumam izmantots “Lutherans for Life” materiāls. Pārpublicējot atsauce obligāta.