Māc. Dr. Džims I. Lembs, Lutherans For Life izpildirektors ASV.

Viens no manas draudzes locekļiem man iemācīja kādu labu mācību. Kad biju saņēmis doktora grādu, viņš mani apsveica un tad teica vēl ko: “Bet es gribu, lai jūs zināt, ka es nesaukšu jūs par “doktoru Lembu”. Es jums došu daudz cienījamāku titulu – mācītājs.” Tas tā arī ir!
Mācītāji mūsdienās saskaras ar daudziem izaicinājumiem un iespējams, ka no viņiem sagaida vairāk, kā no jebkura cita aicinājuma. Viņi ir pelnījuši mūsu pateicību. Mācītāji, kuri nopietni uztver savu aicinājumu pasludināt “Dieva prātu pilnībā” un pielieto Dieva vārdu dzīvības jautājumos, reizēm saņem negatīvu attieksmi. Pateicība mācītājam par to, ka viņš ir uzticīgs Dieva vārdam, ir īpaši iedrošinoša. Ko jūs varat darīt? Šeit minēšu tikai dažas idejas:
1. Nosūtiet e-pasta vēstuli ar pateicību. Vairums mācītāju izlasa savu e-pastu. Rakstiet īsi.
2. Nosūtiet pateicības kartiņu ar īsu, ar roku rakstītu ziņu.
3. Uzrakstiet zīmīti un ielieciet mācītāja pasta kastē vai nododiet personīgi.
4. Lūdziet saviem bērniem uzzīmēt pateicības zīmējumus mācītājam.
5. Ja iespējams, izstāstiet viņam par Bībeles stundu vai sprediķi, kurš jūs īpaši uzrunāja. “Tas tiešām bija man vajadzīgs” iedrošina daudz vairāk kā vārdi “skaists sprediķis”.
6. Uzdāviniet mācītājam dāvanu. Ielieciet arī pateicības zīmīti.
7. Uzaiciniet mācītāju pie sevis mājās vai uz vietējo kafejnīcu vakariņās, lai pateiktos.
8. Pasakiet savam mācītājam, ka lūgsiet par viņu katru sestdienu 6:00 vai kādā citā laikā. Tad, protams, ierakstiet to savā kalendārā un TĀ DARIET. Tas nozīmēs daudz vairāk kā vārdi “es lūgšu par jums”.
9. Sarunās ar citiem izrādiet, ka jūs augstu novērtējat savu mācītāju.
10. Lai jūsu mācītājs uzzina, ka jūs pieturaties pie 9.punkta.
Jūs, iespējams, būsiet daudz radošāki, taču es ceru, ka šis palīdzēs jums apdomāt, kā varat darīt kaut ko, lai novērtētu un dotu iedrošinājumu.