Trīs taktikas, ko izmanto vīrieši (puišeļi), lai piespiestu meiteni taisīt abortu. Kādas ir šīs metodes un kādu teātri no šiem “puišeļiem” var sagaidīt. No viņu pašu ieteikumiem un pieredzes. Diemžēl ir grūti saukt par par vīrieti to, kurš zinot, ka ir kļuvis par tēvu, cenšas pierunāt un dažādos veidos piespiest sievieti šo bērniņu nogalināt, pats it kā paliekot nevainīgs. Tas ir līdzīgi, kā pagrūst sievieti ar bērnu zem smagā auto un mierīgi aiziet tālāk savās ikdienas gaitās. Teiksiet, ka tas ir pārāk skarbi teikts? Lasiet tālāk. Katrai meitenei būtu jāzina vismaz trīs “puišeļu” pielietotās metodes, ar kurām tie cenšas piespiest jūs izdarīt neiedomājamo sev un savam bērniņam. Ja jūtat, ka pret jums tiek lietotas šīs, tad aizveriet acis un ausis uz šo teātri, meklējiet palīdzību Grūtniecības Krīzes Centrā un cīnieties par sava bērna dzīvību.

Pirmā ir medaini saldā pieeja. Viņš centīsies būt maigs un izrādīt rūpes. Viņš jums stāstīs, ka vēlas bērnus kopā ar jums, bet tagad vēl nav īstais laiks. Viņš centīsies jūs pārliecināt, ka rūpējas par jūsu kopīgo nākotni un ģimeni. Ka ļoti vēlas bērnus, bet tikai tad, kad jūs abi būsiet tam gatavi un varēsiet bērniņus pilnībā atļauties. Tev noteikti jāpabeidz skola, viņam jāiegūst labāks darbs, vai jāiekārto dzīvoklis. Noderēs jebkas, kas jums vēl nav šodien, bet būtu labi, ja būtu. Jums tikai kopā jāsasniedz šie mērķi un tad būsiet gatavi un varēsiet kopā dot saviem bērniem to labāko. Tāpēc šobrīd aborts ir labākā izvēle jums abiem. Nav īstais laiks bērniņam. Viņš stāstīs par nākotnes plāniem, kurus vēl jāpiepilda. Iespējams, ka pat solīs kāzas un kopīgu bērnu pēc x gadiem, pārliecinādams, ka viņš to noteikti vēlas un vienmēr paliks ar tevi. Un tas viss būs iepakots it kā mīlestības un rūpju pilnā attieksmē. Bet atceramies, ko viņš cenšas panākt – jūsu kopīgā bērniņa nāvi. Ieskatoties patiesībai acīs, tas liekas šausmīgi. To jums jāpatur prātā, jo šī metode ir teātris. Plāns ir jūs piespiest veikt abortu un tad pamest. Kāpēc? Tāpēc, ka paliekot kopā ar jums, viņš ir patiešām iekritis un ir jāpilda solītais. Turklāt, ja paliksiet atkal stāvoklī jau “īstajā” laikā, tad šādas izejas vairs nebūs. Aborts ir arī smags trieciens sievietes fiziskajai un garīgajai veselībai. Daudzi nevēlas dzert no akas, kur paši iespļāvuši. Tāpēc šāda metode parasti nozīmē meitenes pamešanu tūlīt, vai drīz pēc aborta. Tās vājā vieta ir tieši acīm redzamajā – tā nav mīlestība, kas liek nogalināt mūsu kopīgo bērniņu. Pajautājiet viņam šos jautājumus. “Vai tu mīli mani un šo bērniņu?” Mīlestība neorganizē slepkavību ar citu rokām. Un ja viņš nemīl jūs un savu bērnu… Secinājumi jūsu.

Otrā ir ledus aukstā metode. Jūsu “puišelis” paziņos, ka pilnībā atsakās no šīs grūtniecības un nekādā gadījumā nav ar mieru kļūt par tēvu. Viņš ieņems ledus aukstu nostāju. Draudēs, ka, ja paturēsiet bērniņu, viņš jūs noteikti pametīs. Viņš pārliecināti paziņos, ka jums nav nekādu cerību no viņa sagaidīt jebkādu atbalstu ne grūtniecības laikā, ne pēc tam. Viņš atteiksies jebkādā veidā nodrošināt jūsu un bērna uzturlīdzekļus, piedraudot, ka jūs nedabūsiet neko vairāk, kā tikai valsts pabalstu. Ja paturēsiet bērniņu, viņš atteiksies piedalīties tā audzināšanā un pilnībā atteiksies no jums abiem, tādā veidā parādīdams savu nostāju šajā jautājumā. Kad viņš būs skaļi un konkrēti jums izklāstījis savu nostāju, tad viņš pārliecināti paņems mašīnas atslēgas un būs gatavs jūs tūlīt vest pie ginekologa, lai tas “tiktu nokārtots”. Nepakļaušanās gadījumā iespējama arī kliegšana un citi draudi. Šīs metodes vājais punkts ir tāds, ka visu laiku līdz abortam, jāsaglabā pilnīgi auksta nostāja. Ja pamanāt, ka viņš šaubās, izmantojiet to. Te atkal noder tie paši nepatīkamie jautājumi. “Vai tu mīli mani? Vai tu mīli mūsu kopīgo bērniņu? Vai vēlies apskatīt viņu ultrasonogrāfijā, man ir līdzi bildīte?” Ja uz šiem jautājumiem nav atbildes, vai “puišelis” atbild ar emocionālu vai pat fizisku vardarbību, tad jūs esat atklājušas viņa patieso attieksmi.

Trešā ir aktiermākslas metode. Šī varētu būt sarežģītāka. Tā var būt kombinācija no abām augstāk minētajām, jo bieži, ja nenostrādā medus, tad tiek lietots ledus un reizēm tas tiek sajaukts kopā. Iespējams, ka jums tiks stāstīts, ka viņam ir kāda ģenētiska slimība, kuras dēļ gaidāmais bērniņš pavisam noteikti būs slims. Iespējams, ka tiks uzsvērti citi apstākļi. Tas, kas jums ir jāatceras – mīlošs vīrietis necenšas panākt jūsu kopīgā bērniņa nāvi. To cenšas panākt bezatbildīgs “puišelis”, kurš ir nobijies no atbildības. Un viņam ir no kā baidīties, jo brīdī, kad esat stāvoklī, jūsu rokās ir ne tikai viņa bērns, bet arī visa viņa nākotne.

Atcerieties, ka ja viņš aiziet, tad jūs un bērniņš esat viena ģimene. Un par šo ģimeni ir jācīnās. Ja “puišelis” ir pārgājis pretējā frontē, tad viņam jārēķinās, ka jūs kā māte viņam liksiet just cik ļoti jūs mīlat savus bērnus. Lai viņš rēķinās ar tiesvedību par uzturlīdzekļu piedziņu. Lai viņš lielāko daļu savas algas atdod savam bērnam. Un ja nevēlas, tad lai dodas bēgļu gaitās, bez iespējas atgriezties legāli Latvijā. Un drīz visā Eiropas savienībā varēs piedzīt uzturlīdzekļus no aizbēgušiem puikām, kas nevēlas uzņemties atbildību. “Puišeļi” lai labāk tur savas bikses ciet. Bet jūs mīliet savus bērnus, jo viņu apskāvieni ir vērtīgāki par diplomiem un greznām kakla rotām. Un aiciniet arī savus vīriešus mīlēt savus bērnus. Iespējams, ka bailes viņam neļauj to darīt un jūsu noteiktība tās salauzīs. Varbūt no puikas izaug īsts vīrietis, kas sargā savu ģimeni un bērnu. Galu galā – mīlestība aizdzen bailes. Kas baidās, tas vēl nav sasniedzis mīlestības pilnību.

 

 

Jānis Diekonts, Luterāņi Dzīvībai vadītājs Latvijā

Attēls no artur84 / FreeDigitalPhotos.net